۱-  فن بازار :

این فن بازار تخصصی به‌منظور تجاری‌سازی نوآوری‌های صنعت آب با حضور سازمان‌ها، سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان صنعت آب برگزار می‌شود. لذا از کلیه فناوران، مؤسسات، دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان دعوت به عمل می‌آید تا جهت حضور در بخش فن بازار جشنواره، طرح و فناوری خود را بر اساس محورهای جشنواره از طریق سایت (wprtech.ir) ارسال نمایند.

 

۲- نمایشگاه تخصصی:

در کنار این فن بازار نمایشگاه تخصصی با حضور شرکت‌ها و سازمان‌های مرتبط سراسر کشور برای عرضه محصولات خود دعوت به‌عمل‌آمده است. تا فرصتی باشد برای نمایش استعدادها و توانمندی‌های متخصصان و صنعتگران در شرکت‌های فعال به‌منظور بازدید کارشناسان، متخصصان و مجریان.

 

۳- رویدادهای استارت آپی :

در حاشیه نمایشگاه تخصصی و فن بازار این جشنواره استارت آپی برای گروه متخصص و ایده پرداز برپا می شود. در این راستا بر اساس جدول زمان‌بندی این جشنواره ایده پردازان می توانند ایده های خود را در وب سایت بارگزاری کنند. هیات داوران نیز در زمان مشخص ایده های برتر را انتخاب نموده و جوایزی ارزنده اهدا می دارند.

 

۴- جشنواره رویش :

جشنواره رویش به بررسی طرحهای مخترعین جشنواره فناوری های آب می پردازد و پس از داوری طرح های رسیده به این جشنواره، مخترعین برتر به عنوان مخترع سطح سه بنیاد ملی نخبگان پذیرفته می شود.